
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 30629
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24902
Ext.Price$0.24902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24902 | $0.24902 |
| 10 | $0.21629 | $2.16290 |
| 50 | $0.20107 | $10.05350 |
| 100 | $0.18692 | $18.69200 |
| 500 | $0.17829 | $89.14500 |
| 1000 | $0.17402 | $174.02000 |
